Pagal EEĮ atliekų (elektros ir elektroninės įrangos atliekų) direktyvą nuo 2006 m. tam tikros lempos turi būti saugiai šalinamos.

Kurios lempos yra SER atliekos ir kaip jas reikėtų šalinti?

Mažai energijos naudojančios lemputės (CFL) ir liuminescencinės lempos yra SER atliekos ir neturėtų būti priskiriamos įprastoms atliekoms. Jose yra nedidelė gyvsidabrio koncentracija, kuri nekelia pavojaus lempos naudotojui, tačiau jas reikia tinkamai išmesti.
LED lempos neturėtų būti šalinamos kartu su įprastomis atliekomis. Nuneškite jas į artimiausią surinkimo punktą.
Kaitrines ir halogenines lempas galima išmesti kartu su įprastomis buitinėmis atliekomis.

Ką daryti, jei taupioji lemputė sudužo?

Negalima: siurbti ar šluoti! Dulkių siurblys ar šlavimo šepetys nepastebimai paskleis gyvsidabrį jūsų namuose.
Štai ką daryti: Atidarykite langą. Sudužus liuminescencinei lemputei ar energiją taupančiai lemputei, į patalpą išsiskiria nedidelis kiekis gyvsidabrio dujų, kurios yra kenksmingos įkvėpus. Todėl geriausia išvėdinti kambarį, kol valysite sudužusį stiklą. Palikite atidarytus langus bent 10 minučių.
Atlikite tai: Surinkite sudužusį stiklą ir didesnius stiklo gabalus su kartono ar standaus popieriaus gabalu. Užklijuokite tą vietą lipnia juosta, kad sugautumėte net mažiausias skeveldras ir miltelius. Galiausiai nušluostykite grindis drėgnu skudurėliu.
Atlikite šį veiksmą: Įdėkite stiklo šukes, lipnią juostą ir šluostę į sandarų indą, pavyzdžiui, šaldiklio dėžutę, ir nuneškite į artimiausią taupiųjų elektros lempučių ir liuminescencinių lempų surinkimo punktą.